Ferie u Piskorzy 2019

 

 Wystartowaliśmy we wtorek 5 lutego o godz. 11.00.Pierwszy dzień ferii był „DNIEM ZABAWY”i został poprowadzony przez nasze wspaniałe, wysportowane koordynatorki: Karolinę Kieszkowską, Magdalenę Przybysz i Martę Winiarek.

Zaczęliśmy od rozgrzewki, rozciągania i wypompowania mnóstwa pozytywnej energii. Następnie pobawiliśmy się w„Budowanie miasta”, czyli wielkoformatową grę planszowązawierającą zasady budowania średniowiecznego miasta. A potem było wielkie rurkowe szaleństwo, śpiew i tańce! Pierwszy dzień to również bardzo smaczna pizza przygotowana własnoręcznie przez Mistrza Irka Klocha – pizza była tak dobra, że podejrzewamy kolegę Irka o włoskie korzenie!

Dzień Zabawy zakończył się filmem wyświetlanym w supernowoczesnym J„Kinie u Piskorzy”.

 

Dzień drugi – „DZIEŃ SPORTU” – koordynowali twardzi faceci-koordynatorzy: Tomek Lewandowski, Tomek Szostek, Marek Kamiński, wsparci przez sympatyczne Panie: Dorotę Kurek, Karolinę Kieszkowską, Emilkę Stanieta oraz Magdę Przybysz, którym zawdzięczamy pyszne kanapki serwowane w trakcie tego dnia.

Trening ping-ponga oraz turniej prowadzany był pod okiem profesjonalisty – Pan Piotr Niedziółka, obecnie Prezes Klubu Mazur Karczew, był wieloletnim zawodnikiem sekcji tenisowej w Pogoni Siedlce. Jak prawidłowo trzymać rakietkę, jak należy odbierać a jak atakować, i wiele innych cennych rad Pana Piotra można było w praktyce wdrożyć podczas Turnieju o Puchar Ferii u Piskorzy 2019. Do turnieju przystąpiło 8 dziewcząt i 10 chłopców. Wygrali po ciężki bojach: Janek Rosłonek (w kategorii chłopcy) i Zosia Rosłonek (w kategorii dziewczęta). Wszyscy uczestnicy ferii (33 osoby) otrzymali piękne, złote medale.

Na koniec dnia dzieci przeszły szybki ale profesjonalny kurs karate i otrzymali dyplomy potwierdzające umiejętności na poziomie Bruce Lee.

Przez cały dzień można było sprawdzić swoje umiejętności rajdowe na profesjonalnym symulatorze jazdy, a cennych rad udzielał Mistrz Kierownicy Elektronicznej, sam Marek Kamiński!

 

Dzień trzeci – „DZIEŃ RELAKSU” – koordynowany był przez miłe, sympatyczne i opiekuńcze Panie:Krystynę Rosłonek, Wiolettę Kloch, Anię Lewandowską, Agnieszka Walicką i Katarzynę Chojkę.

Tego dnia spotkaliśmy się trochę wcześniej, aby już na godz. 10.00 pojawić się w Kinie Oaza i obejrzeć film „Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru”. Po powrocie z kina urządziliśmy sobie ognisko i pieczenie kiełbasek oraz słodką chwilę relaksu: ze smakiem zjedliśmy pyszne pączki przygotowane przez nasze miejscowe Mistrzynie Cukiernictwa tj.: Panią Krystynę Rosłonek i Janinę Lewandowską. Słodkie kalorie można było spalić grając w tenisa stołowego, piłkarzyki czy też tańcząc i śpiewając. Wszyscy chętni mogli zapoznać się – pod nadzorem Druhów Łukasza i Piotra – ze sprzętem strażackim i poznać wóz strażacki od wewnątrz. Ferie zakończyliśmy wspólną, pożegnalną fotografię.

 

Ferie u Piskorzy organizowane były przez Ochotniczą Straż Pożarną Łukówiec, które otrzymało znaczące wsparcie ze strony Sklepu „Groszek” z Karczewa, Zespołu Mazowieckich Parków Krajobrazowych w Otwocku, Gospodarstwa Ogrodniczego Emilia i Kamil Stanieta oraz licznych prywatnych darczyńców i wolontariuszy, którzy poświęcili swój cenny czas, za co jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni. Dzięki naszym darczyńcom udział dzieci w Feriach był bezpłatny.

 

Zatem do zobaczenia na kolejnych akcjach organizowanych przez OSP Łukówiec – najbliższa to DiscoFamilyw sobotę 9 lutego 2019 roku, na którą serdecznie zapraszamy całe rodziny.

 

Piskorz