Piknik szkolny gościnnie w Łukówcu

 

26 maja teren wokół strażnicy OSP Łukówiec zapełnił się odgości przybyłych na piknik rodziny zorganizowany przez Dyrektora i Radę Pedagogiczną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sobiekursku oraz Radę Rodziców tej placówki. OSP Łukówiec było partnerem pikniku, udostępniającym bezpłatnie swój teren oraz wspierającym organizatorów.Piknik miał na celu integrację lokalnej społeczności wokół spraw dotyczących naszej placówki oświatowej, prezentację osiągnięć i talentów uczniów tej szkoły oraz zebranie środków na najpilniejsze remonty szkoły.

Piknik rozpoczął się kilka minut po godzinie 13 od oficjalnego powitania licznie przybyłych gości przez przedstawicieli organizatorów i gospodarzy – głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Kabulska, Pani Joanna Michalak Przewodnicząca Rady Rodziców, Sołtys Ryszard Lesiak oraz Tomasz Rosłonek z OSP Łukówiec.

Piękna pogoda sprzyjała dobrej atmosferze i powodowała, że z każdą minutą przybywało coraz więcej osób. Atrakcji było co niemiara: wspaniałe występy dzieci ze szkoły w Sobiekursku przygotowane przez nauczycieli, pokazy karate młodych wojowników z grupy Karate ShinkyokushinKazoku  – w tym rozbicie ręką betonowej belki, pokaz trików w dyscyplinie freestyle wykonany przez Marek Maro Jaworskiego, występy dzieci ze szkoły muzycznej z Otwocka, pokaz maszyn wojskowych, dmuchańce, wata cukrowa, kiermasz książek, loteria fantowa z pięknym rowerem jako głównym fantem,bardzo bogata oferta cateringowa oraz fantastyczne prowadzenie imprezy przez DJ Kamila.

Podczas pikniku zaprezentował się miejscowy Zespół Folklorystyczny Piskorze, a w świetlicy wiejskiej musical „Kopciuszek” wystawił Młodzieżowy Teatr Ikra – obie grupy to produkty eksportowe OSP Łukówiec, z których jesteśmy bardzo dumni. Ponadto wszyscy chętni mogli poznać tajniki pracy strażaka ochotnika, zwiedzając wnętrze naszego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Piknik był też okazją do podziękowania wszystkim mamom za ich codzienny trud wychowywania– ich pociechy, uczniowie szkoły w Sobiekursku, z okazji Dnia Matki poprzez swoje występy złożyli śpiewające życzenia, wywołując niejednokrotnie łzy wzruszenia.

Cel pikniku został osiągnięty, a my liczymy na dalszą dobrą współpracę z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym i rodzicami przy kolejnych akcjach. Trud organizatorów docenił Pan Michał Rudzki, Burmistrz Karczewa, który skierował słowa podziękowania za inicjatywę pikniku i gratulował udanej imprezy oraz owocnej współpracy i zaangażowania ze strony rodziców, szkoły i osp.

https://iotwock.info/artykul/piknik-szkolno-rodzinny/668959.amp

Tekst: Piskorz Tomasz R.

Foto: Marek Kamiński i Sebastian Rembkowski