„KONCERT KOLĘD W SZKOLE W SOBIEKURSKU”

W niedzielę 13 stycznia o godz. 17.00, w Szkole Podstawowej w Sobiekursku, odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci, nauczyli i Zespołu Piskorze. Nasz Zespół wykonał trzy utwory „Witaj Królewicu”, „W Betlejem mieście” oraz „Kie łowiecki”. Występ Zespołu poprzedzony został krótkim wykładem dr. Łukasza Stanaszka na temat Urzecza i jego związków z okolicznymi miejscowościami, w tym Łukówca. Dr. Stanaszek wyjśnił m.in. pochodzenie nazwy Piskorze, przypomniał, jak przezywano inne, okoliczne miejscowości.
Udział w koncercie wzięli m.in. Pan Michał Rudzki, Burmistrz Karczewa, oraz Radni Jarosław Jobda i Radosław Kociszewski.
Gratulujemy wszystkim dzieciom i nauczycielom pięknego występu!

Zespół Piskorze działa przy OSP Łukówiec od sierpnia 2018 roku. Zespół jest prowadzony przez Panią Magdaleną Przybysz. Próby odbywają się w remizie strażackiej. Więcej informacji o zespole można znaleźć w zakładce „Zespół Piskorze” na stronie internetowej OSP.

www.osplukowiec.pl