Harcerki u Piskorzy

 

W sobotę 27 lipca 2019 roku zawitały do Łukówca dwie dziewczęce drużyny harcerskie Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej: 17 WDH „Knieja” im. Krystyny Niżyńskiej „Zakurzonej oraz 18 WDH Nieboskłon. Oto co nam powiedziały o sobie:

„Nasze drużyny to grupa przesympatycznych dziewcząt – pełnych życia, radosnych. Składamy się z 8 uroczych zastępów – Orionu, Wilczyc, Fiołków, Lelków, Koliberków, Sarenek oraz z Lacerty i Wiewiórek (składających się z drużynowej, przybocznych i zastępowych). Dużo się śmiejemy, maszerujemy z uśmiechem i piosenką na ustach. Jesteśmy kulturalne, a także samowystarczalne – poradzimy sobie w każdych warunkach!”

32 dzielne dziewczęta rozbiły obóz na boisku za strażnicą OSP Łukówiec, korzystały też z naszych zmodernizowanych pomieszczeń strażnicy (łazienek, kuchni i świetlicy). W niedziele rano obie drużyny wymaszerowały w kierunku Józefowa, gdzie planowany jest kolejny nocleg.
Harcerki rozpoczęły swój marsz w Dęblinie, a zakończą w Warszawie na obchodach 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Następnie planują udać się na zlot ZHR w Olsztynie.
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za szczęśliwe dotarcie do celu.