Świętujemy 600-lecia Łukówca – odcinek 2

W ramach kolejnej serii ciekawostek o naszej miejscowości przeniesiemy Was w przeszłość!!!  Prezentujemy dziś zdjęcie lotnicze wykonane przez samoloty niemieckie w październiku 1944 roku oraz fragment mapy topograficznej z 1931 roku. Zachęcamy Was do odkrywania różnic pomiędzy rokiem 1944 a współczesnością, do wyszukiwania ciekawych miejsc i do komentowania waszych odkryć i spostrzeżeń J. Dla ułatwienia wklejamy link do współczesnego zdjęcia satelitarnego

https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?locale=pl&gui=new&sessionID=5518235

Przyjrzyjcie się jak zmieniła się „Brzezina” – dla tych którzy nie wiedzą o czym mowa, wyjaśniamy, że jest to kompleks leśny położony pomiędzy Łukówcem a Całowaniem, ulubione miejsce lokalnych grzybiarzy. W 1944 roku Brzezina miała mnóstwo niezalesionych przestrzenni, fragmentów dużej wydmy. Dziś to już prawdziwy BÓR!