Pierwsze w historii eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Karczewie

3 lutego w remizie OSP Karczew odbyły się pierwsze w historii gminy eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Gminie Karczew.

W eliminacjach wystartowało 62 uczestników –uczniów placówek oświatowych z terenu naszej gminy. Zainteresowanie udziałem w eliminacjach było tak duże(ponad 100 osób), że organizatorzy -Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Karczewie, placówki oświatowe, Urząd Miejski w Karczewie postanowili przeprowadzić w dniach 1 i 2 lutego eliminacje środowiskowe w każdej ze szkół.
Eliminacje gminne obejmowały część teoretyczną i praktyczną.

Część teoretyczna to test składający się z 15 pytań dla kategorii I (klasy I-IV)oraz 20 pytań dla kategorii II (klasy V-VIII)i III (szkoły ponadpodstawowe).O wysokim poziomie wiedzy wszystkich uczestników świadczy to, że konieczne było przeprowadzenie dogrywek w kategorii I i II. Część praktyczną, do której przechodzili zawodnicy z największą ilością punktów w testach w każdej kategorii wiekowej, przeprowadzali druhowie z OSP Karczew, OSP Łukówiec oraz OSP Otwock Wielki.

Część praktyczna odbywała się w garażu strażackim z wykorzystaniem sprzętu pożarniczego i wozów bojowych. Zwycięzcami eliminacji gminnych zostali:

Kategoria I
I miejsca -Antoni Tylkowski(Szkoła w Podstawowa w Nadbrzeżu)
II miejsce Klara Latuszek(Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie)
III miejsce Alicja Molak(Szkoła Podstawowa w Nadbrzeżu)

Kategoria II
I miejsce-Oskar Bogusz(Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie)
II miejsce –Antonii Zychora (Szkoła Podstawowa w Sobiekursku)
III miejsce –Robert Kociszewski (Szkołą Podstawowa w Otwocku Wielkim)

Kategoria III
I miejsce –Wojciech Lech (Zespół Szkół w Karczewie)
II miejsce –Agata Auguścińska (Zespół Szkół w Karczewie)
III miejsce –Julia Serafin (Zespół Szkół w Karczewie)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy wezmą udział w marcu w eliminacjach powiatowych.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, jesteście SuperBohaterami!

Partnerami wydarzenia były:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Brusa w Karczewie
Szkoła Podstawowa Nr 2im Bohaterów Westerplatte w Karczewie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sobiekursku
Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Glinkach
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Nadbrzeżu
(każda ze szkół wyznaczyła nauczycieli –koordynatorów, którzy przygotowali uczniów do turnieju)
Urząd Miejski w Karczewie, który sfinansował przepyszny catering dla uczestników oraz ufundował upominki i dyplomy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, który przekazał 70 zestawów odblaskowych dla uczestników eliminacji.

Gośćmi specjalnymi eliminacji byli:
Pan Michał Rudzki, Burmistrz Karczewa
Pani Małgorzata Spirowska, Radna Rady Miejskiej w Karczewie
Przewodnicząca Komisji Zdrowia , Opieki Społecznej, Bezpieczeostwa i Porządku Publicznego.
Serdeczne pozdrowienia dla uczestników eliminacji przekazał Pan Michał Prószyński –Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Foto : Tabencki Fotografia