Zielone Świątki na Urzeczu

 

Nasz Zespół Folklorystyczny Piskorze brał udział imprezie, która swój początek miała w Górze Kalwarii, przystanek w Nadbrzeżu, a koniec w Gassach. Dla Piskorzy był to dzień pełen niesamowitych wrażeń widokowych – Wisła widziana z brzegu czy z mostu jest piękna, ale Wisła widziana z pokładu łodzi jest przecudowna! Aż dziewięć łodzi wypłynęło zaraz po godzinie 9.oo z przystani w Górze Kalwarii z członkami zespołów ludowych na swoim pokładzie: oprócz Piskorzy płynęli Urzeczeni i Kalwarki, Sołtysi i Gębule. Ze śpiewem na ustach wpłynęliśmy do Nadbrzeża, gdzie przedstawiciele Gminy Karczew przygotowali „Strefę smaku i obrzędów”. W Nadbrzeżu miału miejsce występy ww. zespołów oraz degustacja karczewskich wędlin. Około godz. 14.oo wypłynęliśmy w kierunku Gassów, skąd autobusem wróciliśmy do przystani w Górze Kalwarii.

Piskorz Tomasz R.