Króla Śniegu” rozgrzała widownię

 

22 grudnia 2019r. o godzinie 1800 w wypełnionej do ostatniego miejsca (siedzącego i stojącego) świetlicy wiejskiej przy OSP Łukówiec z zapartym tchem śledziliśmy losy Kaja i Gerdy, głównych bohaterów musicalu opartego na motywach baśni H. CH. Andersena.
,,Królowa Śniegu” wprowadziła nas w świąteczny i zimowy nastrój. Dlaczego nasz Teatr nie wystawił ,,Opowieści Wigilijnej” czy Jasełek? Może, aby zaczarować pogodę i aby w końcu spadł śnieg? A na pewno, dlatego, że ,,Królowa Śniegu” przypomniała nam o życzliwości i przyjaźni – miłości, która pokruszy najbardziej zatwardziałe, zamrożone serca… A jak wiemy, Boże Narodzenie to niezwykły czas. Czas pojednania, pokoju, przebaczania…
Mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe kreacje młodych aktorów. Na uznanie zasługują również wspaniałe śpiewy dziewcząt.
W spektaklu udział wzięli aktorzy Młodzieżowego Amatorskiego Teatru Ikra działającego przy OSP Łukówiec:
Królowa Śniegu –Patrycja Kamińska
Kaj – Emilia Lesiak
Gerda – Maja Seroczyńska
Czarownik – Jan Rosłonek
Uczniowie – Zosia Wysmułek, Julia Szostak, Maja Andrzejewska
Wokalistka/Książę – Julia Masna
Babcia/Andersen – Patrycja Krydowska
Dziadek – Zosia Rosłonek
Babulka – Zosia Bąk
Róże – Maja Andrzejewska, Martyna Masna
Wrona – Martyna Kamińska
Kruk – Zuzia Galas
Księżniczka – Julia Szostak
Mała Zbójnica – Wiktoria Kociszewska
Stara Zbójnica – Alicja Lenarczyk
Gołębie – Martyna Masna, Zosia Wysmułek, Zuzia Galas
Ren – Gabrysia Bąk
Narzeczona/Widz – Łucja Jobda
Laponka – Natalia Siwiak
Inuitka – Diana Kormych
Reżyser – Pani Krystyna Rosłonek

Szczególne podziękowania kierujemy dla Pani Basi Jobdy (mamy naszej aktorki Łucji) za ogromną pomoc w przygotowaniu sceny tj.: profesjonalnie wykonane prace krawieckie. Podziękowania należą się również druhom Łukaszowi Floriańczykowi i Hubertowi Szostakowi za prace techniczne przy scenie oraz Piskorzowi Markowi Bąkowi za nagłośnienie widowiska.
Zaraz po spektaklu i po wzruszającej „Kolędzie dla nieobecnych”, która całkowicie wprowadziła publiczność w świąteczny nastrój, po życzeniach świątecznych Pani Krystyna Rosłonek i ciepłych słowach Pani Małgorzaty Rudzkiej, Pana Piotra Żelazko oraz Sołtysa Ryszarda Lesiaka, po długo wybrzmiewających brawach publiczności, Inuitka (Diana Kormych) zaprosiła przybyłych gości na… lody!!!

Tekst: KR
Foto : Marek Kamiński