Jak to ze strażą pożarną w Łukówcu było… czyli nieznane fakty z 1929 roku! Video

Jak to ze strażą pożarną w Łukówcu było… czyli nieznane fakty z 1929 roku!

Podczas niedzielnych uroczystości wyświetlony został film zrealizowany przez nasz Teatr Ikra. Nawiązuje on do prawdziwych wydarzeń – najprawdopodobniej decydujący wpływ na powstanie naszej OSP miały… kobiety!!!
Wiemy na pewno, że inicjatorką powstania łukówieckiej OSP była miejscowa nauczycielka Leokadia Januszkowa, która zmobilizowała mieszkańców, wzorując się na powoływanych strażach ogniowych w okolicznych miejscowościach, w tym w Karczewie i Otwocku Wielkim.

Film został zrealizowany podczas próby teatru w dniu 24 stycznia, jest produkcją niskobudżetową – jedyne koszty stanowiły zjedzone przez aktorów dwie gruszki, jabłko i pokrojona na potrzeby filmu cebula .

Zachęcamy do obejrzenia filmu