Metoda na wnuczka dotarła też do Łukówca !!!!

Uwaga Uwaga Uwaga

Metoda na wnuczka dotarła też do Łukówca

OSP Łukówiec ostrzega mieszkańców, szczególnie osoby starsze, przed próbami wyłudzenia pieniędzy na metodę „na wnuczka”. Dziś w Łukówcu i okolicach miały miejsce co najmniej dwie takie próby, na szczęście nieudane. Mechanizm jest standardowy: osoba po drugiej stronie słuchawki telefonu udaje osobę bliską – córkę, syna, wnuczka – głosem zdenerwowanym, podniesionym lub zapłakanym (dramatycznym) informuje, że miała własnie wypadek i jest w trudnej sytuacji (w jednym przypadku że „chyba potrąciłam i zabiłam kobietę” … dalej podczas rozmowy …. że „potrzebuję szybko pieniędzy”.

Uwaga: apelujemy do osób, które śledzą nasz profil aby porozmawiały z osobami starszymi ze swojej rodziny i uświadomiły im, że istnieje realne niebezpieczeństwo oszustwa. Każdy przypadek powinno się zgłaszać na policję.