Mamy TO! Piec gazowy już działa.

Z wielką radością informujemy, że zakończyliśmy realizację inwestycji obejmującej wymianę pieca węglowego na gazowy w remizie OSP Łukówiec, na którą firma Henkel Polska przekazała nam darowiznę w wysokości 3000 euro. Tak więc od zeszłego tygodnia nasz obiekt jest już ogrzewany w sposób ekologiczny. W ten sposób dokładamy małą cegiełkę do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery, ratujemy naszą planetę!

 

Łączne koszty przedsięwzięcia wyniosły 21 234 zł. Oprócz wsparcia firmy Henkel Polska uzyskaliśmy też środki od Gminy Karczew w ramach Funduszu Sołeckiego Wsi Łukówiec (7000 zł). Wkład OSP Łukówiec wyniósł 1800 zł.

Inwestycja obejmowała: wykonanie projektu budowlanego instalacji gazowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, wykonanie instalacji gazowej, opłatę przyłączeniową dla firmy Duon, zakup pieca, zbiornika na ciepłą wodę oraz sterownika, modernizację kotłowni.

 

Partnerem w realizacji tego zadania była Parafia Św. Jana Chrzciciela w Warszawicach (zaangażowanie parafii wynika z wymogów programu wsparcia firmy Henkel Polska).

 

Serdeczne podziękowania składamy:

  1. Pani Karolinie Szmidt, Prezes Henkel Polska sp. z o.o. oraz Panu Szymonowi Bilskiemu, za otwartość na potrzeby organizacji społecznych,
  2. Sołtysowi Ryszardowi Lesiakowi i Radzie Sołeckiej, za wyrażenie zgody na przekazanie środków z funduszu sołeckiego i wzorową współpracę z OSP;
  3. Firmie Duon, za sprawne wykonanie przyłącza gazowego,
  4. Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Wałkowi za to, że zawsze możemy liczyć na jego wsparcie, nie tylko duchowe J,

 

Realizację inwestycji ze strony OSP koordynowali Krzysztof Lesiak i Tomasz Szostak.