ZATRZYMANO 33-LATKA W ZWIĄZKU Z NIELEGALNYM WYPALANIEM TRAWY

W wyniku błyskawicznie podjętej policyjnej interwencji, w rejonie działań gaśniczych strażaków, na przedłużeniu ulicy Wiślanej w Karczewie, w miejscu gdzie paliły się trawy, policjanci z prewencji zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Karczew. Sprawa jest w toku, policjanci intensywnie pracują nad ustaleniem, czy zatrzymany w tej sprawie nie miał związku z innymi podobnymi wydarzeniami. Policjanci są w stałym kontakcie ze strażakami. Patrolują miejsca, gdzie mogłoby dochodzić do podpaleń lub nielegalnego wypalania traw. Liczymy też na wsparcie społeczne, sprawdzimy każdą informację dotyczącą takich zachowań. 

Kilka dni temu w rejonie ulicy Wiślanej w Karczewie paliły się trawy. Na miejscu działania gaśnicze prowadzili strażacy. Z kolei policjanci z prewencji sprawdzali, czy ze zdarzeniem nie mają związku inne osoby. W rejonie miejscowości Nadbrzeż policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca jednej z pobliskich miejscowości. Był nietrzeźwy i miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Sprawa trafiła do policjantów z zespołu kryminalnego, którzy dokładnie przeanalizowali okoliczności zdarzenia i przesłuchali 33-latka na okoliczność nielegalnego wypalania trawy. Policjanci z Karczewa cały czas pracują jeszcze przy tej sprawie i weryfikują, czy zatrzymany nie miał na koncie innych podobnych czynów. Funkcjonariusze są w stałym kontakcie ze strażakami oraz zarządzaniem kryzysowym miasta i gminy Karczew, aby wypracować jak najlepsze rozwiązania mające zapobiegać podobnym zdarzeniom w przyszłości oraz takie, które doprowadzą do odpowiedzialności karnej osoby mogące nielegalnie wypalać, podpalać bądź zlecać ich wykonanie.

Tymczasem policyjne patrole w ramach swoich codziennych zadań pojawiają się w rejonie miejsc, gdzie mogłoby dochodzić do zdarzeń związanych z paleniem się traw. Tylko dzięki wspólnym działaniom i zaangażowaniu możemy zrobić jeszcze więcej. Policyjne motto „Pomagamy i chronimy” ma tu niezmiernie duże znaczenie. Liczymy też na mieszkańców, aby współdziałali ze strażakami, policjantami i przekazywali wszelkie sygnały oraz informacje, które pozwolą służbom skutecznie ukrócić proceder wypalania traw. Prosimy o bezpośredni kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Karczewie pod nr. tel. 47 724 18 55.

 

Źródło http://kppotwock.policja.waw.pl/po/aktualnosci/94360,Zatrzymano-33-latka-w-zwiazku-z-nielegalnym-wypalaniem-trawy.html

Zdjęcia: OSP Karczew