CZŁOWIEKU OPAMIĘTAJ SIĘ!

Dzisiejszego niedzielnego popołudnia nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru trawy w miejscowości Piotrowice. Jak się okazuje po dojechaniu na miejsce zastaliśmy obywateli , którzy mimo własnego narażenia na zdrowie i życie gasili pożar. OSP Łukówiec apeluje do wszystkich ,jeśli  widzisz pożar , który niszczy naszą Matkę Naturę reaguj dzwoniąc na numer ratunkowy 998 lub 112 . Nie ignoruj palących się łąk, ugorów tam jest życie zwierząt , które mają swoje gniazda . Przede wszystkim apelujemy do osoby podpalającej „CZŁOWIEKU OPAMIĘTAJ SIĘ” nie zabieraj zwierzętom życia, nie wypalaj traw . Daj nam strażakom spędzić czas z rodziną. Jeszcze raz dziękujemy Państwu ,którzy już zatrzymali się drugi raz i bez zabezpieczenia dróg oddechowych i ubrania specjalnego poszli stawić  czoła żywiołowi . Bierzmy z nich przykład jak powinni zachowywać się obywatele.

Relacja z akcji znajduję się w poniższym linku:

https://www.facebook.com/151141755736379/posts/648788125971737/?sfnsn=mo&d=n&vh=e