Kapliczka wróci na miejsce

Jak juz wiadomo przed naszym OSP jest wykonany nowy podjazd. W związku z tym nie mamy na jakiś czas możliwości wjechania autem do garażu. Postanowiliśmy tę sytuację wykorzystać na odrestaurowanie krzyża który jest obok wjazdu do naszej jednostki. Jest plan na wymianę konstrukcji drewnianej na nową ale niestety jest to spory koszt oraz pozyskane specjalnie na ten cel drewno musi być wysezonowane.Oczywiście będziemy starać się wymianę w odpowiednim czasie zrealizować. W związku z tym w dniu dzisiejszym krzyż został zdemontowany z postumentu, rozebrany na części i wyczyszczony. Niebawem zostanie zabezpieczony przed wpływem warunków atmosferycznych i wróci na swoje miejsce. Uspokajamy i informujemy spostrzegawczych mieszkańców którzy martwią się o kapliczkę iż w miarę możliwosci odnowiona wróci na swoje stare miejsce. Z pozdrowieniami strażacy.