Czas na strażackie podsumowanie roku 2020!

Czas na strażackie podsumowanie roku 2020!

W Sylwestra pożegnaliśmy bardzo trudny i dziwny rok 2020 (uff…), rok, w którym wiele naszych aktywności musiało zostać zawieszonych lub znacząco ograniczonych. A oto strażackie podsumowanie roku 2020!
Nasi druhowie wyjeżdżali do akcji łącznie 165 razy (dla porównania w roku 2019 zanotowaliśmy 164 wyjazdów), w tym wyjazdy do pożarów – 114, wyjazdy, które okazały się fałszywymi alarmami – 8, wyjazdy do miejscowych zagrożeń – 43.
Dodatkowo, na prośbę Burmistrza Karczewa, nasza jednostka realizowała akcję nagłaśniania komunikatów dotyczących bezpieczeństwa w dobie pandemii – w takiej akcji brały również udział OSP Karczew oraz OSP Otwock Wielki.
Druhowie w minionym roku dokonali generalnego remontu garaży (ze środków MSWIA oraz firmy Henkel) oraz zmodernizowali plac przed remizą, poprzez wyrównanie terenu i wyłożenie na nim kostki (ze środków Gminy Karczew). Przeprowadziliśmy również renowację krzyża oraz jego ogrodzenia. Na boisku do siatkówki zamontowaliśmy łapacze do piłek. Zakupiliśmy pralkę i suszarkę (środki pochodziły ze zbiórki internetowej), które skutecznie pomagają nam zachować w odpowiedniej czystości nasze stroje bojowe. Dzięki środkom z Funduszu Sołeckiego oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego wspólnie z Sołtysem Wsi oraz Radą Sołecką kompleksowo wyposażyliśmy kuchnię, przygotowując ją do wszelakich wydarzeń na rok 2021 i lata kolejne. I przeszliśmy na ogrzewanie gazowe (dzięki środkom Gminy Karczew i firmy Henkel), poprawiając jakość powietrza w naszej miejscowości. Przeprowadziliśmy zbiórkę żywności dla Schroniska dla Zwierząt w Celestynowie, wspieraliśmy Parafialny Zespół Caritas oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ich działaniach. No i najważniejsze: nieustannie czuwaliśmy nad Waszym bezpieczeństwem!!!!
Wierzymy, że rok 2021 będzie normalny, spokojny, a przede wszystkim uwolni nas od pandemii i pozwoli nam „na maksa” rozwinąć skrzydła.

Foto: Fotografia Ratownicza – Jacek Jóźwik