Piskorze realizują kolejne teledyski


Dzięki gościnności Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Zespół Folklorystyczny Piskorze, działający przy OSP Łukówiec, w miniony weekend nagrywał w sierpeckim skansenie zdjęcia do czterech teledysków: „A na mostku”, „Na polu wierzba”, „Umarł Maciek, umarł”, „Chodziłem po polu”.
Zespół Piskorze realizuje projekt pn. „Wieś tańczy, wieś śpiewa”, na który dofinansowanie przekazał Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Na ręce Dyrektora Muzeum, Pana Jana Rzeszotarskiego składamy serdeczne podziękowania za wspaniałą gościnę, opiekę ze strony pracowników Muzeum nad Zespołem. Szczególnie gorąco dziękujemy Pani Beacie Turek, Kierownikowi Działu Etnograficznego, która była naszym aniołem stróżem  przez dwa dni nagrań.
Przy tej okazji serdecznie zapraszamy do odwiedzenia skansenu w Sierpcu. Jest to idealne miejsce na weekendowe rodzinne wyprawy, relaks, wyciszenie. Warto wspomnieć, że skansen jest często wykorzystywany przez ekipy filmowe – ostatnio w serialu „Stulecie winnych”. Czas dojazdu do skansenu zajmuje nieco ponad dwie godziny. Naprawdę warto!!