Dożynki parafialne w Warszawicach

Wielkie dzięki za pomoc!!
W imieniu Komitetu Organizacyjnego  (Sołtysa, Rady Sołeckiej i Zarządu OSP Łukówiec) dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie stoiska Łukówca i Górek Całowańskich podczas niedzielnych Dożynek Parafialnych w Warszawicach.
Szczególne podziękowania kierujemy do
wspaniałych Pań z Koła Gospodyń Wiejskich, które przez kilka dni przygotowywały ponad 500 sztuk!!! różnego rodzaju pierogów. Pierogi łukówieckie stały się naszym znakiem rozpoznawczym, lokalnym produktem eksportowym. Zaryzykujemy twierdzeniem, że nawet pierogi Sulejukowej z serialu Ranczo nie miałyby szans z naszymi, piskorskimi. Grupę cateringową stanowiły: Marzenka Jałocha, Dorota Kurek, Ania Kamińska, Małgosia Kociszewska, Jolanta Kurek, Justyna Szostak, Zosia Rosłonek i Patrycja Kamińska. Jak co roku kilkadziesiąt pierogów wyszło z doświadczonych rąk nieocenionych dwóch gospodyń z Górek Całowańskich, Pani Krystyny i Pani Janiny. Dziękujemy też za ciasta i inne smakołyki.
Złoty medal należy się też męskiej ekipie, która zajęła się przetransportowaniem i przygotowaniem podstawowych elementów stoiska jak namiot, brzozowy płotek, stołów, krzeseł itd. W tej grupie pracowali: Marek Kociszewski, Jacek Sadowski, Łukasz Floriańczyk, Tomek Lewandowski, Rafał Bednarczyk, Rafał Kociszewski, Tomek Szostak i Piotrek Zawadka. Chciałoby się zaśpiewać: „te nasze chłopaki to parowe młyny…”
No a „postawieniem kropki nad i”, czyli przystrojeniem stoiska zajęły się utalentowane artystycznie Piskorki (wstały specjalnie o 5.30 rano w niedzielę!!): Dorota Kurek, Hania Wawer, Ania Kamińska i Krysia Rosłonek.
Dziękujemy Zespołowi Piskorze, który pod kierownictwem Magdaleny Przybysz, wystąpił przed warszawicką publicznością (zaśpiewał i zatańczył). Wielkie dzięki dla Andżeliki Piwek za przygotowanie przyśpiewki. Dziękujemy strażakom ochotnikom z OSP Łukówiec za asystowanie przy stoisku i prezentację wozu oraz sprzętu strażackiego. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli, odwiedzili i miło spędzili czas w Piskorskich progach „Karczmy u Piskorzy” (zdobyliśmy napis autorstwa samej Anny Lewandowskiej!).
A na końcu podziękowania dla Tomaszka Szostaka i Piotrka Zawadki, którzy dzielnie walczyli o punkty dla Łukówca w licznych konkurencjach zorganizowanych przez Proboszcza Krzysztofa. Zuchy chłopaki!
Do zobaczenia na dożynkach parafialnych 2022 
/Foto autorstwa Marka Piskorza Kamińskiego/