MDP odwiedza Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu

W sobotę 2 października 2021 roku członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej odbyli wycieczkę do Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu (oddział Muzeum Regionalnego w Siedlcach).
To fantastyczne miejsce, które uczy o historii polskiego pożarnictwa, prezentuje mnóstwo eksponatów przekazywanych latami przez ochotnicze straże z regionu Mazowsza i nie tylko. Naszych dzielnych druhów po wystawie oprowadzał i ciekawie o niej opowiadał Pan Zbigniew Todorski, kierownik Muzeum, za co serdecznie dziękujemy.

Więcej o Muzeum możecie dowiedzieć się ze strony http://muzeumpozarnictwakotun.pl/

Na zmęczonych wyprawą wycieczkowiczów czekały przy remizie OSP Łukówiec skwierczące kiełbaski z grilla lub ogniska oraz coś, co „tygryski” lubią najbardziej, czyli … słodkości.
Dziękujemy za zorganizowanie wycieczki opiekunom naszej drużyny młodzieżowej: Emilce Lenarczyk, Łukaszowi Floriańczykowi i Rafałowi Kociszewskiemu oraz debiutującemu w roli opiekuna druhowi Markowi Kociszewskiemu.