Polska Ukraina OSP Łukówiec

Jesteśmy solidarni z Ukrainą! 

Wojna to największe zło jakie może spotkać człowieka… Wojna to cierpienie, okrucieństwo, nieszczęście i rozpacz. Wojna zabiera niewinnym ludziom poczucie bezpieczeństwa, nadzieję i marzenia. Zmusza do życia w ciągłym strachu, zabiera życie wielu bezbronnym ludziom…
To wszystko dotyka obecnie naszych sąsiadów, Ukrainki i Ukraińców. Nie chcemy pozostawać bezczynni wobec tej straszliwej tragedii, dlatego od najbliższej soboty 26 lutego rozpoczynamy zbiórkę podstawowych produktów i artykułów przemysłowych, które przekażemy organizacjom zajmującym się dostarczaniem pomocy na Ukrainę. Niewykluczone też, że produkty przydadzą się, kiedy do naszych okolic zaczną docierać pierwsze fale uchodźców – bez zastanowienia udostępnimy dla nich naszą remizę i otoczymy opieką.

Pojemnik ustawimy przed naszą remizą – będzie można do niego wkładać produkty o przedłużonej trwałości (w szczególności wodę w butelkach, konserwy, warzywa w słoikach/puszkach, olej) i środki czystości (mydła, szampony, pasty do zębów, papier toaletowy, podpaski itp.).
Dla osób, które chcą przekazać wsparcie finansowe przedstawiamy trzy propozycje zbiórek uruchomionych przez znane w Polsce organizacje: PAH, PZK i Caritas.
Działajmy i wspierajmy!

Zbiórka pieniędzy organizowana przez Polską Akcję Humanitarną
https://www.siepomaga.pl/pah-ukraina
Zbiórka pieniędzy organizowana przez Polski Czerwony Krzyż
https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/
Zbiórka pieniędzy organizowana przez Caritas Polska
www.caritas.pl