Podsumowanie akcji przyjęcia uchodźców po 2 tygodniach

Kochani, minęły już dwa tygodnie odkąd uruchomiliśmy w naszej remizie punkt dla uchodźców z Ukrainy. Dzięki Waszej ofiarności i determinacji udało się przygotować 15 stałych miejsc noclegowych z możliwością zwiększenia o kolejne 5 miejsc. Przez ten czas przyjęliśmy kilka rodzin z różnych części Ukrainy, były to zazwyczaj rodziny z dziećmi (w tym jedna sześcioosobowa z Mariupola), część z nich pozostawała z nami na kilka dni, część tylko na jeden nocleg. Dzięki Waszym darom zapewniliśmy im utrzymanie i godne warunki do życia oraz możliwość odpoczynku przed dalszą drogą. Zadbaliśmy o ich bieżące potrzeby, a szczególnie o ich zdrowie – w tym miejscu dziękujemy za otwartość i pomoc ze strony Ośrodka Zdrowia w Sobiekursku i Szpitala Klinicznego im. Gruccy w Otwocku. Nasi wolontariusze pomagają też uchodźcom, którzy zostali przyjęci przez okoliczne rodziny, staramy się na bieżąco zaopatrywać ich w potrzebne rzeczy (ubrania, jedzenie, leki).
Wierzymy, że ten trudny czas dla Ukrainy i Europy szybko przeminie, że wrócicie do swoich bliskich, do ukochanej ojczyzny. Trzymamy za Was kciuki i modlimy się o Was: Oksano, Semenie, Anastazjo, Iwanie, Lidio, Andrzeju, Darino, Mikołaju, Marijo, Walerio, Halino, Julio, Stanisławie, Hagia, Danile, Mikoła, Katerino, Wiktorio, Władysławie, Anastazjo, Julio, Dawidzie i inni, których nawet nie zdążyliśmy zapytać o imię … Chwała Ukrainie! Solidarni z Ukrainą!
Jeśli chcesz pomagać razem z nami, napisz email na osplukowiec@o2.pl
Jeśli chcesz przyjąć do domu uchodźców z Ukrainy lub masz inne pytania, dzwoń pod nr 604 581 580
Wolontariusze z OSP Łukówiec