Warsztaty teatralne w OSP Łukówiec – zaczynamy realizację projektu dofinansowanego przez Powiat Otwocki

7 maja br w naszej remizie w Łukówcu gościliśmy Panią Ewę Makomaskę – absolwentkę Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, niezwykle wszechstronną i żywiołową aktorkę, na co dzień grającą w Teatrze Polskim, ale również aktorką serialową i śpiewającą.
Pani Ewa, podczas spotkania z aktorami Młodzieżowego Amatorskiego Teatru Ikra, działającego przy OSP Łukówiec, uchyliła rąbka tajemnicy pracy aktorskiej, zaprezentowała swój talent aktorski, ale przede wszystkim przekazała mnóstwo cennych wskazówek dotyczących dykcji, emisji głosu, radzenia sobie z tremą na scenie i w życiu, które młodzi uczestnicy spotkania będą mogli wykorzystać nie tylko podczas występów na scenie, ale również każdego dnia.
Sobotnie zajęcia warsztatowe przybliżyły młodym aktorom techniki współpracy w grupie, zdolność słuchania i reagowania na akcje partnerów scenicznych, pracę nad poprawną dykcją, emisją głosu, pokonaniem własnej nieśmiałości – nieocenioną pomocą dydaktyczną w zajęciach był m.in. „Głos Karczewa” i artykuł wybrany przez naszego Gościa.
Dziękujemy serdecznie Pani Ewie za wspaniałe, ciepłe spotkanie, słuchanie, opowiadanie, profesjonalne wskazówki, uśmiech i serdeczność. W odrębnym poście przekażemy informację, gdzie w najbliższym czasie będzie można Panią Ewę zobaczyć na koncertach i spektaklach.
O catering zadbał tajemniczy mistrz patelni, który poprosił o zachowanie dyskrecji (bo nie chce, aby sława się rozeszła po świecie i uderzyła mu do głowy).
Warsztaty teatralne odbyły się w ramach projektu „Miałeś chamie złoty róg…, czyli Wesele Wyspiańskiego 2.0” dofinansowanego przez Powiat Otwocki, za co składamy serdeczne podziękowania na ręce Pana Krzysztofa Szczegielniaka, Starosty Powiatu Otwockiego.
Już niebawem kolejne etapy projektu, w tym warsztaty tańca. Efektem końcowym projektu będzie nagranie spektaklu „Róży”- wg scenariusza Adama Szafrańca zainspirowanego „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, a także przygotowanie mobilnej wystawy zdjęć aktorów podczas prób i nagrań spektaklu oraz zdjęć z wydarzeń historycznych mieszkańców Łukówca.
Foto: Marek Kamiński, Krysia Rosłonek