Święto Niepodległości 2022 | Druhowie i MDP OSP Łukówiec

11 listopada to wielkie Święto Narodowe, w które co roku licznie angażują się druhowie naszej jednostki.
Dzień rozpoczęliśmy od zabezpieczenia gminnego biegu ulicami Karczewa, zorganizowanego z okazji Święta Niepodległości.
Po dotarciu na metę ostatnich zawodników, udaliśmy się na wspólne ognisko z kiełbaskami, aby móc się nieco posilić i zebrać siły na następne wydarzenie jakim był wieczorny, uroczysty przejazd patriotyczny ulicami Karczewa.
Nasi druhowie upamiętnili ten dzień zapalając znicz przed pomnikiem żołnierzy poległych podczas wojny, a następnie udali się na rynek Zygmunta Starego w Karczewie, żeby wspólnie ze wszystkimi uczestnikami obchodów odśpiewać Hymn Polski. Nie zabrakło przy tym pięknej oprawy pirotechnicznej oraz dźwięku syren samochodowych.