Zawody sportowo-pożarnicze MDP OSP w Karczewie


24 czerwca 2023 roku w Zespole Szkół w Karczewie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych ochotniczych straży pożarnych powiatu otwockiego. 👨‍🚒
W zawodach wzięło udział ogółem 40 drużyn w tym: 4 żeńskie, 7 męskich i 29 mieszanych. Wśród startujących nie zabrakło reprezentantów OSP Łukówiec – wystawiliśmy dwie waleczne drużyny mieszane (w kategorii do lat 12 i od 12 do 15 lat). Młodzi druhowie, jesteśmy z Was dumni! 💪
Organizacją zawodów zajęły się trzy jednostki OSP z Gminy Karczew – naszym zadaniem było przygotowanie terenu zawodów, zaplecza, cateringu itd. Wykonaliśmy zadanie wspólnie z druhami z OSP Karczew i Otwock Wielki, przy wsparciu:
– Urzędu Miejskiego w Karczewie
– Centrum Kultury i Sportu w Karczewie
– Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Karczewie
– Grupy Remontowej
– wspaniałych Sponsorów
Głównym organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Otwocku oraz Komenda Powiatowa PSP w Otwocku.
Wielki podziękowania dla druhen Emilki i Angeliki za prowadzenie zawodów.
Zawody uświetnił występ Orkiestry Dętej przy OSP Karczew oraz musztra w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Karczewie. Podczas zawodów można było oglądać wystawę przygotowaną przez druha Edwarda Pokrywkę z Celestynowa.
O pyszny bigos zatroszczyły się Gospodynie z Otwocka Wielkiego, a wspaniały żurek w kuchni wojskowej ugotowały Gospodynie z Łukówca.

Foto: Angelika Piwek CKIS i Paulina Korzeniewska UM w Karczewie