Maseczki dla naszych strażaków :)

W dniu 19.04.2020 nasza jednostka otrzymała niezwykle cenny w czasach wirusa prezent. Są to profesjonalnie uszyte przez osobę prywatną zasłaniające drogi oddechowe maseczki . Niestety czas epidemii dla strażaków zbiegł się ze szczytem sezonu nielegalnego wypalania traw. Zdarza się że strażacy kilkukrotnie podczas doby wyjeżdżają na akcję. Podczas otrzymania zgłoszenia do akcji dla własnego bezpieczeństwa  oraz naszych najbliższych używamy masek od momentu pojawienia się na terenie remizy. Jeździmy jednym autem w minimum 3 osoby, a na akcjach spotykamy innych strażaków. Po takiej akcji maseczka nie nadaje się do ponownego użycia, i musi być wymieniona na nową, przez co zużywamy ich ogromne ilości.
Serdecznie dziękujemy Pani Kindze Borkowskiej za pamięć o nas, poświęcony swój prywatny czas oraz materiały na wyposażenie nas w super stylowe maseczki. Będziemy je nosi z podniesioną głową.