!!! Stop wypalaniu traw !!! FILM

W kilka osób udało się zatrzymać ogień. Było ciężko i gorąco, a płuca nadal nas bolą od dymu. Wspólnie z fajną grupką młodych ludzi z Ochotnicza Straż Pożarna w Zbiroży, zrobiliśmy dzisiaj coś dobrego. Ocaliliśmy wiele niewinnych istnień!
Dla nich jest to codzienność, ale dla nas spore wyzwanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci
Po akcji gaśniczej rozmawialiśmy ze strażakami, którzy opowiadali nam ile takich pożarów jest w ostatnim czasie. W samej gminie Karczew w tym roku z dymem poszło 600ha łąk. Ostatnia ich interwencja (30min wcześniej), była również na łące, gdzie znaleźli kilka spalonych młodych zajęcy.
To musi się skończyć! Trzeba reagować, a sprawców karać z całą surowością. To głupota i barbarzyństwo!

Baner koalicji Niech Żyją zniszczyliśmy, ale dzięki niemu ocaliliśmy wiele gniazd ptaków, do których ogień nie dotarł.

Jeszcze raz dziękujemy za postawę i pozdrawiamy młodych strażaków, których mieliśmy przyjemność poznać i dzięki którym, dowiedzieliśmy się trochę więcej o gaszeniu pożarów.
Teraz czas na wyposażenie samochodu w małą siekierę, saperkę, koc gaśniczy i pojemnik na wodę. Tych kilka rzeczy, może w przyszłości pomóc w uratowaniu kolejnych żyć.
Serdecznie dziękujemy za szybką i sprawną interwencję Osp Łukówiec OSP Karczew OSP Otwock Wielki
Niech Żyją !

Pozdrawiamy Martę, Annę, Roberta, Patryka i Grzegorza.

Ps. przepraszamy za błędy ortograficzne w filmie 😉

FILM znajduje się w poniższym linku : https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=639605840223299&id=151141755736379

Źródło: Stowarzyszenie Nasz Bóbr