OSP Łukówiec otrzymała nowy sprzęt do ratownictwa technicznego


29 grudnia w naszej remizie miało miejsce uroczyste przekazanie OSP Łukówiec zestawu akumulatorowych narzędzi hydraulicznych do ratownictwa technicznego, które Gmina Karczew zakupiła dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości.

W skład zestawu narzędzi, którego wartość wynosi 135.000 zł, wchodzą:

-nożyce hydrauliczne RSU 210 PLUS E-Force2
-rozpieracz ramieniowy SP 53 BS E-Force2
-zestaw łańcuchów ciągnących do rozpieracza SP 53 BS
-rozpieracz kolumnowy RZT 2-1360 E-Force2
-ładowarka 230V 2 szt
-bateria 28V/5 Ah 6 szt
-wspornik progowy 1szt
-zestaw do stabilizacji pojazdu Stab Pack 4 szt
-blok 25 2 szt
-blok 50 2 szt
-blok 75 2 szt
-schodek 2 szt
-klin 75 2 szt
-klin 150 2szt
-mata narzędziowa 1szt
-wybijak do szyb 3szt
-nóż do pasów 2szt

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Posła Dariusza Olszewskiego, który od 2020 roku konsekwentnie zabiegał w Ministerstwie Sprawiedliwości o przyznanie dofinansowania na zakup ww. urządzeń. Dziękujemy Burmistrzowi Michałowi Rudzkiemu, Radnym Miejskim i pracownikom Urzędu Miejskiego w Karczewie za sprawne przeprowadzenie procedury zakupowej. Dziękujemy wszystkim Komendantom Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku, którzy od 2020 roku opiniowali pozytywnie i popierali zakup tego sprzętu dla naszej jednostki. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom nas wspierającym – szczególne WIELKIE DZIĘKI dla firm Filmar Group sp. z .o.o. oraz Multi-decor sp. z o.o. z Całowania, które w roku 2021 przekazały nam po 10.000 zł darowizn z przeznaczeniem na cele statutowe.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele OSP z Karczewa, Reguta, Dziecinowa, Świdrów Małych, druhowie z OSP Łukówiec, przedstawiciele Piskorzy i MDP. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Wałkowi za poświęcenie nowego sprzętu. Pyszny poczęstunek dla gości przygotowały niezawodne Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

/Foto: Marek Piskorz Kamiński/

Polski Serwis Pożarniczy – Remiza.pl
WEBER RESCUE Polska
Ratownictwo Powiatu Otwockiego
Procom Sprzęt Gaśniczy Ratowniczy