Zachęcamy do głosowania na projekty BOM!

Kochani, wszystkie ręce na pokład! Ruszyło głosowanie na projekty realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Szczególnie gorąco zachęcamy Was do oddania głosu na następujące projekty:
Projekt ogólnowojewódzki nr 308 „Zakochani w Nadwiślańskim Urzeczu”
W ramach tego projektu sfinansowane zostaną dwa wydarzenia kulturalne (jedno w Czersku a drugie w Warszawie) na którym będą mogły zaprezentować się zespoły ludowe z regionu, w tym być może i nasz Zespół Piskorze!
Projekt regionalny nr 309 „Mieszkańcy powiatu otwockiego poznają mazowieckie skanseny i muzea”
Jeśli ten projekt wygra, 800 osób z naszego powiatu weźmie udział (ZA DARMO) w wycieczkach autokarowych do wspaniałych skansenów w Sierpcu i Radomiu, Muzeum Mazowieckiego w Płocku czy Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. Nasze mamy, tatusiowe, babcie i dziadkowie z wielką ochotą wybiorą się w podróż po naszym pięknym Mazowszu! Wszystko w waszych rękach 🙂
Projekt ogólnowojewódzki nr 307 „Szkuta czerska. Reaktywacja!”
Szkuta czerska to prawdziwy skarb z Urzecza, wart specjalnego promowania. Projekt polega na stworzeniu filmu animowanego promującego ten wspaniały zabytek, pływający po Wiśle na przełomie XV i XVI (przez Czersk, Warszawę, Płock…). Projekt zakłada również stworzenie podstrony internetowej i profilu społecznościowego poświęconego szkucie oraz dokumentującego postęp w procesie konserwacji statku.

Zasady głosowania są bardzo proste. Zerknijcie:
https://bom.mazovia.pl/glosowanie